Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 4 min 27 s

Anjel Pána: Prijatie Božích prikázaní srdcom nás robí slobodnými

Po, 17/02/2020 - 15:50
Prinášame plné znenie príhovoru Svätého Otca Františka pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v nedeľu 16. februára 2020, ktorá sa slávila ako 6. nedeľa obdobia Cez rok.

Anjel Pána: Prijatie Božích prikázaní srdcom nás robí slobodnými

Po, 17/02/2020 - 15:50

Pápež František zaviedol pre budúcich diplomatov rok pastorácie v misiách

Po, 17/02/2020 - 14:42
Od kandidátov na diplomatickú službu Svätej stolice sa z rozhodnutia pápeža Františka bude požadovať ročná misionárska skúsenosť v niektorej diecéze vo svete. Pravidlo sa premietne do formácie nových adeptov Pápežskej cirkevnej akadémie od budúceho akademického roka.

Pápež František zaviedol pre budúcich diplomatov rok pastorácie v misiách

Po, 17/02/2020 - 14:42

Uplynulo 30 rokov od biskupskej vysviacky Mons. Jána Hirku

Po, 17/02/2020 - 12:52
Dňa 17. februára 2020 si Gréckokatolícka cirkev na Slovensku pripomína 30. výročie od biskupskej chirotónie Mons. Jána Hirku, keď 17. februára 1990 v preplnenej mestskej hale v Prešove prijal dnes už nebohý biskup Ján Hirka biskupskú konsekráciu z rúk Jeho Eminencie kardinála Jozefa Tomka.

Arcibiskup Ján Babjak posvätil v Ďurkovej obnovený interiér chrámu

Po, 17/02/2020 - 12:45
Do obce Ďurková v nedeľu 16. februára na odpustovú slávnosť sv. Valentína prijal pozvanie prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ, kde požehnal obnovenú budovu obecného úradu a interiér chrámu.

V Devíne si pripomenuli 1151. výročie smrti svätého Cyrila

Po, 17/02/2020 - 11:13
Tisícstopäťdesiateprvé výročie smrti Konštantína – sv. Cyrila oslávili v Bratislave - Devíne. Slávnostná spomienka sa konala v sobotu vo farskom Kostole sv. Kríža.

Pápež František: Justícia stojí na morálnych kvalitách sudcov

Po, 17/02/2020 - 10:03
Pápež František v sobotu 15. februára predsedal otvoreniu tzv. „súdneho roka“ vatikánskeho civilného tribunálu. Skonštatoval pozitívny vývoj v aplikovaní medzinárodných štandardov prevencie zločinu a zdôraznil požiadavky na osobné kvality pracovníkov justície, odborné i mravné.

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (8)

Po, 17/02/2020 - 09:26
Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (8)

Najbližšia synoda bude v roku 2022, o téme Svätý Otec ešte rozhodne

So, 15/02/2020 - 18:21
Najbližšia biskupská synoda sa bude konať v roku 2022. Rozhodol o tom po stretnutí so stálymi orgánmi Synody biskupov pápež František. Tému určí on sám, trojicu prekonzultovaných návrhov mu už predložil Sekretariát synody.

Vatikán navštívila prezidentská delegácia Bosny a Hercegoviny

So, 15/02/2020 - 18:17
V sobotu 15. februára prijal Svätý Otec prezidentskú delegáciu z Bosny a Hercegoviny. Viedol ju službukonajúci prezident Željko Komšić, chorvátsky zástupca v trojčlennom rotujúcom Kolegiálnom prezídiu Bosny a Hercegoviny.

Vatikán navštívila prezidentská delegácia Bosny a Hercegoviny

So, 15/02/2020 - 18:17

Ministri zahraničných vecí Vatikánu a Číny potvrdili pokračovanie dialógu

So, 15/02/2020 - 18:15
Vysokí predstavitelia Svätej stolice a Čínskej ľudovej republiky sa stretli v Mníchove pri príležitosti ich účasti na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii. Išlo o vôbec prvé stretnutie na úrovni šéfov diplomatických rezortov Vatikánu a Číny za posledných 70 rokov. Bilaterálne stretnutie potvrdilo vôľu pokračovať v ceste dialógu.

Ministri zahraničných vecí Vatikánu a Číny potvrdili pokračovanie dialógu

So, 15/02/2020 - 18:15

Vatikán navštívil maďarský prezident János Áder

So, 15/02/2020 - 17:58
Na oficiálnu návštevu Vatikánu dnes prišiel prezident Maďarskej republiky János Áder. Svätý Otec ho prijal na osobitnej audiencii, po ktorej nasledovali stretnutia s predstaviteľmi Štátneho sekretariátu kard. Parolinom a Mons. Wachowským.

Vatikán navštívil maďarský prezident János Áder

So, 15/02/2020 - 17:58

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda pápež pozdravil celošpanielsky kongres laikov

So, 15/02/2020 - 17:56
Na sviatok patrónov Európy sv. Cyrila a Metoda zaslal Svätý Otec František posolstvo do Španielska, kde sa 14. – 16. februára koná v Madride Národný kongres laikov. Svätých bratov dal za vzor evanjelizácie schopnej osloviť súčasníkov zrozumiteľným jazykom a budovať životaschopné cirkevné spoločenstvo.

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda pápež pozdravil celošpanielsky kongres laikov

So, 15/02/2020 - 17:56

V Bratislave - Trnávke pripravili predstavenie Experiment priateľstvo

Pi, 14/02/2020 - 16:07
"Vždy budeš dvíhať svojich kamarátov láskavým napomínaním a povzbudzovať ich k dobru slovami, no ešte viac dobrým príkladom." Toto pravidlo uplatňoval don Bosco pri práci s chlapcami. Saleziáni sa ním inšpirovali, v Bratislave - Trnávke pripravili divadelné predstavenie s názvom "Experiment priateľstvo.

V Bratislave - Trnávke pripravili predstavenie Experiment priateľstvo

Pi, 14/02/2020 - 16:07