Tlačová kancelária KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 27 min 20 s

V Podbieli pripravili deň farnosti "Spolu ako rodina, medzi nami Mária"

pred 7 hod 13 min
„Spolu ako rodina, medzi nami Mária“. Práve s takýmto mottom oslávili v Podbieli na Orave „Deň farnosti“. Podujatie tu pripravujú šesť rokov. Program osviežilo aj hudobné vystúpenie a spoločné posedenie pri guláši. Farníci mohli navzájom zdieľať aj svoje radosti a starosti.

V Podbieli pripravili deň farnosti "Spolu ako rodina, medzi nami Mária"

pred 7 hod 13 min

Sedembolestnú Pannu Máriu oslávili na pútnickom mieste Mechovička

Št, 19/09/2019 - 22:55
Počuli ste už niekedy o pútnickom mieste Mechovička nad obcou Rajčany? Práve na tomto mieste dali niekdajší páni postaviť kaplnku Sedembolestnej Panny Márie z vďačnosti za uzdravenie svojej dcérky. Zároveň k nej vybudovali cestu, po ktorej putujú zástupy ľudí dnes. Na Mechovičke sa konajú púte trikrát do roka.

Sedembolestnú Pannu Máriu oslávili na pútnickom mieste Mechovička

Št, 19/09/2019 - 22:55

Št, 19/09/2019 - 22:44
Dvaja noví laureáti si dnes, vo štvrtok 19. septembra 2019, prevzali ocenenie za zásluhy o dialóg medzi vierou a vedou (rozumom) Fides et ratio.

Št, 19/09/2019 - 22:44

Št, 19/09/2019 - 20:45
Dvaja noví laureáti si prevzali ocenenie za zásluhy o dialóg medzi vierou a vedou (rozumom) Fides et ratio. Cenu im udelila KBS. Urobila tak na návrh jej Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru, ktorej predsedá ordinár Mons. František Rábek. Ceremoniál sa uskutočnil v Primaciálnom paláci. Ocenenie si prevzali prof. Ján Grác a doc. Miroslav Saniga.

Št, 19/09/2019 - 20:45

Novým predstaveným slovenských augustiniánov bude Jozef Jurdák

Št, 19/09/2019 - 17:55
Rehoľu sv. Augustína na Slovensku povedie nový predstavený. P. Juraja Pigulu vymení P. Jozef Jurdák, OSA. Svoj úrad preberie v nedeľu. Doterajší predstavený na Slovensku a bývalý šéfredaktor časopisu Zasvätený život, P. Juraj Pigula sa stane predstaveným v Kláštore Svätej Trojice, ktorý založili v roku 1251 v talianskom meste Viterbo.

Novým predstaveným slovenských augustiniánov bude Jozef Jurdák

Št, 19/09/2019 - 17:55

V Trnave chystajú cez víkend prvé arcidiecézne stretnutie miništrantov

Št, 19/09/2019 - 17:22
Už túto sobotu sa v Trnave uskutoční prvé arcidiecézne stretnutie miništrantov. O jeho programe a pastorácii miništrantov sme sa rozprávali s koordinátorom príprav, trnavským školským dekanom a riaditeľom Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Trnave Ľubošom Hašanom.

V Trnave chystajú cez víkend prvé arcidiecézne stretnutie miništrantov

Št, 19/09/2019 - 17:22

Madrid hostil Medzináboženské stretnutie dialógu o pokoji vo svete

Št, 19/09/2019 - 16:58
V utorok 17. septembra sa v španielskom Madride skončilo trojdňové Stretnutie modlitby za pokoj, ktoré každoročne organizuje Komunita Sant´Egidio. K tejto príležitosti zaslal svoje posolstvo aj Svätý Otec prostredníctvom arcibiskupa Madridu, kardinála Carlosa Osora Sierru.

Madrid hostil Medzináboženské stretnutie dialógu o pokoji vo svete

Št, 19/09/2019 - 16:58

Ranná homília: Kňazstvo je dar, ktorý treba kontemplovať a chrániť si ho

Št, 19/09/2019 - 16:40
Ak si dar kňazstva prisvojíme akoby bol zameraný len na nás samých, „premieňame ho na funkciu“. Ak ho nevnímame ako dar, míňame sa podstaty služby, či už biskupskej alebo kňazskej, varoval Svätý Otec v rannej homílii vo štvrtok 19. septembra. Pri rannej svätej omši v Dome sv. Marty sa dnes pápež František prihovoril osobitne kňazom.

Ranná homília: Kňazstvo je dar, ktorý treba kontemplovať a chrániť si ho

Št, 19/09/2019 - 16:40

Maltézsky rád podpísal memorandum so SR v oblasti zdravotníctva

Št, 19/09/2019 - 16:29
Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kaľavská a hlavný špitálnik Maltézskeho rádu a súčasne minister zdravotníctva Dominique princ de La Rochefoucauld Montbel podpísali 13. septembra 2019 v Bratislave Memorandum o porozumení medzi Slovenskou republikou a Zvrchovaným Maltézskym rádom v oblasti zdravotníctva.

Charitný dom na Jarmočnej nebude, prenájom pozemkov neschválili

Št, 19/09/2019 - 16:10
Nový charitný dom na Jarmočnej ulici v Košiciach nebude, mestskí poslanci prenájom pozemkov na jeho výstavbu opätovne neschválili. Na štvrtkové rokovanie prišli desiatky klientov zariadenia Arcidiecéznej charity Košice (ACHK), no aj obyvatelia mestskej časti (MČ) Juh, ktorí s výstavbou v uvedenej lokalite nesúhlasia.

Múzeum Imricha Wintera zachránilo sochu sv. Jána Nepomuckého

Št, 19/09/2019 - 15:50
Do hlavnej expozície Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch pribudla aktuálne zreštaurovaná socha sv. Jána Nepomuckého. Dielo neznámeho autora z druhej polovice 18. storočia dalo múzeum zrekonštruovať vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia. Informoval o tom riaditeľ múzea Vladimír Krupa.

Vyšiel prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku (38)

Št, 19/09/2019 - 15:20
Prinášame prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku.