Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 1 min 31 s

Arcibiskup Bernard Bober požehnal obraz patrónky mesta sv. Alžbety

pred 40 min 38 s
Obraz svätej Alžbety Uhorskej, ktorý zdobí vestibul Historickej radnice mesta Košice, požehnal arcibiskup Bernard Bober pri príležitosti vyhlásenia tejto svätice za patrónku Košíc. Olejomaľba od neznámeho autora zobrazuje sv. Alžbetu, ako udeľuje almužny. Obraz bol vyhotovený z roku 1737 na pamiatku 500. výročia jej kanonizácie.

Detská nemocnica Bambino Gesù prišla za Svätým Otcom do Vatikánu

pred 1 hod 6 s
Generálna riaditeľka pediatrickej nemocnice Svätej stolice Mariella Enocová spolu s tisíckami členov nemocničnej komunity a tiež s mnohými chorými deťmi prišli do vatikánskej Auly Pavla VI., aby sa pri 150. výročí svojho vzniku posilnili slovami povzbudenia od pápeža Františka a zároveň mu priniesli svoje svedectvá o práci.

Laici sú Kristovými svedkami v súkromnom živote i v spoločnosti

pred 1 hod 21 min
Neklerikalizovať laikov a doceniť prítomnosť ženy v Cirkvi – aj týmto témam sa venoval pápež František pri stretnutí s účastníkmi plenárneho zasadania Dikastéria pre laikov, rodinu a život v sobotu 16. novembra. Pápež členom a pracovníkom Dikastéria pre laikov, rodinu a život ponúkol podnety k základným postojom potrebným pri ich práci.

Novú ubytovňu pre bezdomovcov prišiel osobne otvoriť pápež František

pred 1 hod 40 min
„Modlime sa s prosbou o tú milosť, aby sme vedeli načúvať volaniu chudobných: je to volanie nádeje Cirkvi.“ Týmto odkazom sa cez sociálnu sieť prihovoril Svätý Otec v predvečer Svetového dňa chudobných, ktorý sa bude v Cirkvi sláviť v nedeľu 17. novembra. V nedeľu bude pápež sláviť svätú omšu o 10. hodine vo Vatikánskej bazilike.

Svätý Otec menoval Gabriela G. Cacciu za stáleho pozorovateľa pri OSN

pred 2 hod 1 min
Mons. Gabriele Giordano Caccia má 61 rokov a pochádza z Milána. Za kňaza bol vysvätený v roku 1983. Študoval kánonické právo a získal doktorát z teológie. V diplomatických službách Svätej stolice pôsobí od roku 1991. V roku 2009 bol menovaný za nuncia v Libanone. Od roku 2017 pôsobil ako apoštolský nuncius na Filipínach.

V Ekvádore blahorečili jezuitu Emilia Moscosu, prvého mučeníka krajiny

pred 2 hod 21 min
Cirkev v Ekvádore v sobotu 16. novembra slávila blahorečenie mučeníka, jezuitského kňaza Emilia Moscosu. Ide o prvého beatifikovaného mučeníka v krajine, ktorá má už celkovo troch svätcov a jednou blahoslavenú. Slávnosti v ekvádorskej Riobambe predsedal prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Angelo Becciu.

V Ekvádore blahorečili jezuitu Emilia Moscosu, prvého mučeníka krajiny

pred 2 hod 21 min

Pápež František prirovnal hospodárske zločiny k zločinom proti ľudskosti

pred 2 hod 34 min
Svätý Otec prijal účastníkov 20. kongresu Medzinárodnárodnej asociácie trestného práva. Upozornil na spoločenské škody, ktoré spôsobujú hospodárske zločiny a potrebu trestno-právnej ochrany životného prostredia. Poukázal aj na časté zneužívanie sankčnej moci a apeloval na zodpovednosť osôb pôsobiacich v tejto oblasti.

Pápež František prirovnal hospodárske zločiny k zločinom proti ľudskosti

pred 2 hod 34 min

Významný posun v Kauze blahorečenia Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka

pred 2 hod 56 min
Štátny Sekretariát po preštudovaní archívnych dokumentov a nových dôkazov zaslaných z Kongregácie pre Kauzy svätých vo svojom písomnom stanovisku zo dňa 16. októbra 2019 rozhodol o znovuotvorení Kauzy blahorečenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Je to významný posun v samotnej kauze.

Významný posun v Kauze blahorečenia Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka

pred 2 hod 56 min

Zomrel prof. Július Pašteka, popredná osobnosť literárnej a kultúrnej sféry

pred 6 hod 50 min
Profesor Pašteka bola popredná osobnosť nielen literárnej, ale celokultúrnej sféry, ktorá pôsobila najmä v oblasti slovenskej literárnej, dramatickej a výtvarnej tvorby, pričom sa nesmie obísť jeho znalosť a edičná i publikačná činnosť na poli svetovej literatúry a kultúry. Išlo o mimoriadny zjav katolíckeho intelektuála.

Zomrel prof. Július Pašteka, popredná osobnosť literárnej a kultúrnej sféry

pred 6 hod 50 min

Arcibiskup Krakova kondoloval po nehode autobusu biskupovi Judákovi

pred 14 hod 1 min
Krakovský arcibiskup metropolita Mons. Marek Jędraszewski v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, pri ktorej pri Nitre zahynulo 12 osôb, z ktorých väčšina boli študenti nitrianskych škôl, zaslal nitrianskemu diecéznemu biskupovi Mons. Viliamovi Judákovi kondolenčný list.

Arcibiskup Krakova kondoloval po nehode autobusu biskupovi Judákovi

pred 14 hod 1 min

Vatikánske múzea vo Vatikáne pripravili novú výstavu "Mater Amazonia"

Pi, 15/11/2019 - 22:24
Hoci Biskupská synoda o Amazónii sa už skončila, je duch stále pretrváva vo Vatikáne. Na zdôraznenie jej hodnôt však Vatikánske múzeá zorganizovali výstavu s názvom “Mater Amazonia.”Návštevníci výstavy môžu vidieť domorodé objekty z oblasti Amazónie, ktoré predstavujú bohatú minulosť.

Vatikánske múzeá vo Vatikáne pripravili novú výstavu "Mater Amazonia"

Pi, 15/11/2019 - 22:24

V Zuberci na Orave pripravili konferencia s názvom Laudato Si v praxi

Pi, 15/11/2019 - 21:50
Ako žiť ekologicky, udržateľne a radostne? Odpovede na tieto otázky ponúkla konferencia s názvom Laudato Si v praxi. V Zuberci na Orave sa stretli desiatky účastníkov a rodinných farmárov z celého Slovenska. Predstavili rodinné farmy a projekty, ktoré pomáhajú chrániť životné prostredie.

V Zuberci na Orave pripravili konferenciu s názvom Laudato Si v praxi

Pi, 15/11/2019 - 21:50

Do Trnavy sa opäť schádzajú tisíce pútnikov, prebieha Trnavská novéna

Pi, 15/11/2019 - 21:19
V Trnave sa začala novéna. Tisíce veriacich prichádzajú, aby si spoločne uctili milostivý obraz Trnavskej Panny Márie. Keď sa v roku 1710 v Trnave šíril mor, obraz začal krvácať a roniť slzy. Morová epidémia sa následne skončila. Hlavné motto Novény dopĺňa verš zo Skutkov apoštolov.