Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 20 min 52 s

Homília na sviatok sv. Matúša: Vstupná brána ku stretnutiu sa s Ježišom

pred 0 sekúnd
„Vstupnou bránou ku stretnutiu sa s Ježišom je uznať, že sme hriešnikmi.“ Pri rannej svätej omši v Dome sv. Marty povedal tieto slová pápež František. V homílii pripomenul cestu obrátenia sv. Matúša, ktorého sviatok dnes Cirkev slávi.

Zamestnanci a pedagógovia KU putovali po tretí rok na pútnické miesta

pred 0 sekúnd
Načerpať sily do nastávajúcej služby. S týmto cieľom putovali pedagógovia a zamestnanci Katolíckej univerzity na pútnické miesta už po tretí rok. Po Šaštíne a Krakove navštívili Levoču a Spišskú Kapitulu.

Socha Panny Márie bude putovať po dekanátoch Českej republiky

pred 3 min 6 s
Vyvrcholením Jubilejného roka Fatimy je putovanie fatimskej jubilejnej sochy Panny Márie po všetkých dekanátoch Českej republiky.

Viedenskí žiaci a žiačky sú na základe príslušnosti stále väčšinou kresťania

pred 33 min 55 s
Ak sa vecne pozrieme na predložený materiál o stave škôl, ktoré navštevujú rakúske deti vo veku 6 - 14 rokov, asi polovica všetkých viedenských školákov je členom kresťanskej cirkvi.

Medzinárodné stretnutie seminaristov SVD sa konalo na Slovensku

pred 56 min 39 s
V prvej polovici septembra sa v Nitre konalo štvordňové medzinárodné stretnutie seminaristov Spoločnosti Božieho Slova zo šiestich európskych provincií. Spoločnosť Božieho Slova má v Európe osem formačných komunít.

Medzinárodné stretnutie seminaristov SVD sa konalo na Slovensku

pred 56 min 39 s

Nový apoštolský nuncius odovzdal kópie poverovacích listín biskupom

pred 1 hod 31 min
Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello dnes, vo štvrtok 21. septembra 2017, odovzdal v sídle Sekretariátu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na Kapitulskej ulici v Bratislave kópie poverovacích listín do rúk predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského. Odovzdanie nasledovalo necelý týždeň a pol po ich odovzdaní do rúk prezidenta SR. Na prijatí sa zúčastnili aj ďalší biskupi.

Nový apoštolský nuncius odovzdal kópie poverovacích listín biskupom

pred 1 hod 35 min
Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello odovzdal v sídle Sekretariátu KBS na Kapitulskej ulici v Bratislave kópie poverovacích listín do rúk predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského.

Poetica Musica ponúka ponúka skladbu na motívy života Titusa Zemana

pred 2 hod 58 min
Poetica Musica ponúka len pár dní pred blahorečením dona Titusa Zemana hymnu s textom na motívy jeho života. Skladba Za hranicami tak opäť spája poetickou a hudobnou formou hodnoty i príbeh.

Poetica Musica ponúka ponúka skladbu na motívy života Titusa Zemana

pred 2 hod 58 min

Biskup Judák študentom: Jediným prameňom života v plnosti je Ježiš

pred 4 hod 4 min
V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre sa v stredu 20. septembra 2017 konalo slávnostné Veni Sancte nitrianskych univerzít.

Odpustová slávnosť na sviatok Povýšenia svätého kríža v Bratislave

pred 4 hod 28 min
V nedeľu 17. septembra 2017 sa v bratislavskej gréckokatolíckej katedrále konala eparchiálna odpustová slávnosť pri príležitosti chrámového sviatku Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža nad celým svetom.

Odpustová slávnosť na sviatok Povýšenia svätého kríža v Bratislave

pred 4 hod 28 min

Na sympózium v Trnave predstavili jazykovedca a kňaza Radlinského

pred 5 hod 14 s
Osobnosť katolíckeho kňaza a jazykovedca si predstavili účastníci vedeckého sympózia s názvom Andrej Radlinský. V službe viery a vedy.

Fórum života v týždni dobrovoľníctva otvorilo svoje brány verejnosti

pred 5 hod 33 min
Fórum života v stredu otvorilo svoje dvere verejnosti. Jeho zamestnanci predstavili návštevníkom svoju prácu a priestory, v ktorých pripravujú rôzne projekty a kampane.

Pápež František pozdravil 12. púť vojenského ordinariátu zo Slovenska

pred 5 hod 54 min
Na Námestí sv. Petra počas generálnej audiencie Svätého Otca Františka viali viaceré slovenské zástavy. Takmer 200 účastníkov 12. národnej púte Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky prišlo na stretnutie so Svätým Otcom pod vedením svojho ordinára Mons. Františka Rábeka a v sprievode slovenského veľvyslanca pri Svätej stolici Petra Sopka a pracovníkov slovenských zastupiteľstiev v Ríme.

Pápež František pozdravil 12. púť vojenského ordinariátu zo Slovenska

pred 5 hod 54 min

Katolícka univerzita chystá s partnermi workshop o lokalite Vlkolínec

pred 6 hod 4 min
V dňoch 22. a 23. septembra 2017 Katolícka univerzita v Ružomberku a partneri organizujú workshop Návrhy na revitalizáciu a udržateľné využívanie lokality UNESCO Vlkolínec.

Zvuk gájd a ľudové piesne z ôsmich štátov zazneli na omši na Orave

St, 20/09/2017 - 19:01
Zvuk gájd a ľudové piesne z ôsmich štátov zazneli na svätej omši za nositeľov ľudových tradícií v Oravskej Polhore. Liturgická slávnosť bola súčasťou osemnásteho ročníka Gajdovačky. Do najsevernejšej obce Slovenska prišli gajdoši nielen z Európy, ale aj z Austrálie.

Európski biskupi sa zídu v Minsku, Slovensko zastúpi biskup Forgáč

St, 20/09/2017 - 16:51
Na pozvanie minského arcibiskupa Mons. Tadeusza Kondrusiewicza sa v bieloruskom hlavnom meste zídu členovia Rady európskych biskupských konferencií (CCEE) na svojom plenárnom zasadnutí v dňoch 27. septembra až 1. októbra.