Tlačová kancelária KBS

Farnosť Rajecká Lesná pozýva na tradičnú Púť k sv. Anne

V Gaboltove bude arcidiecézna púť

pred 2 hod 29 min
Mariánsky Gaboltov ožije opäť púťou. Cez víkend privíta arcidiecéznu púť.

Architekt Antonio Gaudí by mohol byť čoskoro vyhlásený za blahoslaveného

pred 4 hod 12 min
Architekt významnej barcelonskej kultúrnej pamiatky Antonio Gaudí by mohol byť čoskoro vyhlásený za blahoslaveného. Okrem toho, že pracoval ako architekt, bol aj oddaným katolíkom. Jeho viera sa viditeľne odráža v detailoch chrámu Sagrada Familia.

Nitrania pod vedením svojho biskupa putovali na Zobor

pred 4 hod 14 min
Nitriansky biskup Viliam Judák obnovil tradíciu púte Nitranov k sv. Andrejovi Svoradovi na Zobor

V Slávnici si pripomenuli Deň svätého Huberta

pred 5 hod 36 min
Svätý Hubert pochádzal z bohatej šľachtickej rodiny, z územia terajšieho Francúzska. Podľa legendy sa zasvätil Bohu po nevšednom zážitku na poľovačke. Ako svojho patróna si ho poľovníci uctievajú dodnes.

Vatikán ocenil britskú analýzu prenasledovania kresťanov vo svete

St, 17/07/2019 - 20:35
Prenasledovanie kresťanov sa dnes stalo alarmujúcim globálnym fenoménom, ktorý volá po dôsledných odpovediach aj zo strany vlád jednotlivých krajín. V Bazilike sv. Bartolomeja na Tiberskom ostrove v Ríme, ktorá je miestom pamiatky novodobých kresťanských mučeníkov, predstavili v pondelok 15. júla analýzu celosvetovej situácie prenasledovania kresťanov vypracovanú nezávislou komisiou s podporou vlády Veľkej Británie.

Vatikán ocenil britskú analýzu prenasledovania kresťanov vo svete

St, 17/07/2019 - 20:35

V Námestove štartuje festival Verím Pane

St, 17/07/2019 - 16:15
Aj tento rok sa metropola Oravy, Námestovo, premení na dejisko najstaršieho gospelového festivalu na Slovensku - Verím Pane. Dnes štartuje jeho 29. ročník, ktorý potrvá do nedele.

Vychádza letné dvojčíslo časopisu Posol

St, 17/07/2019 - 16:03
Vychádza letné dvojčíslo časopisu Posol

Deti z Bratislavskej eparchie sú na tábore v Šaštíne

St, 17/07/2019 - 14:29
V kláštore Paulínov na známom mariánskom pútnickom mieste v Šaštíne na Záhorí prebieha od nedele 14. júla do piatku 19. júla deviaty ročník letného tábora gréckokatolíckej Bratislavskej eparchie (LET-ka 2019).

Deti z Bratislavskej eparchie sú na tábore v Šaštíne

St, 17/07/2019 - 14:29

Talianska vysoká škola udelila čestný doktorát Mons. Adamovi

St, 17/07/2019 - 11:01
Mons. Miroslav Konštanc Adam OP, prelát sudca Tribunálu rímskej róty a profesor kánonického práva na Pápežskej univerzite sv. Tomáša i na Pápežskom orientálnom inštitúte v Ríme, bol v sobotu 13. júla 2019 poctený čestným doktorátom z osteopatickej medicíny.

Vatikánsky rozhlas obnoví svoje krátke vlny pre Amazóniu

St, 17/07/2019 - 11:00
Od 1. augusta sa obnoví na krátkovlnných frekvenciách vysielanie brazílskeho programu Vatikánskeho rozhlasu. Práve Brazília predstavuje hlavnú časť oblasti Amazónie, ktorej je tento rok venovaná osobitná biskupská synoda, ktorá sa zíde 6. – 27. októbra 2019 vo Vatikáne.

Dievčatá sa zverili Panne Márii Karmelskej

Ut, 16/07/2019 - 15:44
V Topolčiankach sa uplynulý týždeň v Topolčiankach konala tradičná Škapuliarska púť. Súčasťou duchovného programu, v ktorom nechýbala duchovná príprava, každodenné sv. omše na Kalvárii, vysluhovanie sviatosti zmierenia, pobožnosti krížovej cesty, sviečková procesia, modlitby litánií, pešia púť mládeže, či hodinky ku Škapuliarskej Panne Márii, bolo opäť aj prijatie nových členov do Škapuliara.

Rómski ochotníci pripravili muzikál o bl. Anke Kolesárovej

Ut, 16/07/2019 - 15:31
Vo štvrtok a piatok vystúpi v Bratislave rómsky ochotnícky divadelný zbor „Romane Jilé“ z Jarovníc s polhodinovým minimuzikálom o blahoslavenej Anke Kolesárovej.

V stredu si pripomíname bl. biskupa Pavla Gojdiča

Ut, 16/07/2019 - 13:42
V stredu 17. júla 2019 si Gréckokatolícka cirkev na Slovensku pripomína sviatok blaženého prešovského biskupa mučeníka Pavla P. Gojdiča OSBM (1888 – 1960). V Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku sú mu zasvätené viaceré farské chrámy či kaplnky, kde sa v týchto dňoch konajú odpustové slávnosti. Taká bude aj v jeho rodisku – v dedinke Ruské Pekľany pri Prešove, kde sa bude konať archieparchiálna odpustová slávnosť v sobotu 20. júla.

V stredu si pripomíname bl. biskupa Pavla Gojdiča

Ut, 16/07/2019 - 13:42

V Domaniži bude púť k Panne Márii Karmelskej

Ut, 16/07/2019 - 11:46
Všetci mariánski ctitelia sú pozvaní na Púť k Panne Márii Karmelskej v Domaniži, ktorá sa uskutoční 20. - 21. júla 2019.

V Domaniži bude púť k Panne Márii Karmelskej

Ut, 16/07/2019 - 11:46

Cirkev sa rozlúčila so zosnulým kardinálom Paolom Sardim

Po, 15/07/2019 - 16:43
Obrady poslednej rozlúčky s kardinálom Paolom Sardim, ktorý zomrel v sobotu 13. júla v rímskej nemocnici vo veku 84 rokov, sa konali v pondelok dopoludnia v Bazilike sv. Petra. Pohrebnú svätú omšu celebroval pri Oltári katedry kardinál Tarcisio Bertone za účasti ďalších kardinálov a členov Rímskej kúrie. Svätý Otec František nad rakvou zosnulého predniesol záverečnú modlitbu posledného odporúčania.