Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 6 min 27 s

Virtuóz slovenčiny a taliančiny Viliam Turčány jubiluje, oslavuje 90 rokov

So, 24/02/2018 - 21:02
Viliam Turčány patrí medzi najvýznamnejších slovenských literárnych vedcov a prekladateľov. Básnik a literárny teoretik sa dnes, v sobotu 24. februára, dožíva životného jubilea 90 rokov. Prebásnil stovky veršov z pera autorov viacerých národností. Do modernej slovenčiny prebásnil Proglas.

Virtuóz slovenčiny a taliančiny Viliam Turčány jubiluje, oslavuje 90 rokov

So, 24/02/2018 - 21:02

Vo všetkých kostoloch sa číta vyhlásenie cirkví k tzv. Istanbulského dohovoru

So, 24/02/2018 - 16:00
Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví v Slovenskej republike vydali vyhlásenie k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu (tzv. Istanbulský dohovor). Vyhlásenie, ktoré sa bude čítať v nedeľu vo všetkých kostoloch, prinášame v plnom znení.

Vo všetkých kostoloch sa číta vyhlásenie cirkví k tzv. Istanbulského dohovoru

So, 24/02/2018 - 16:00

So, 24/02/2018 - 14:05
Po viac než štyroch rokoch a ôsmich mesiacoch sa verejným zasadnutím arcibiskupského tribunálu v kostole sv. Vincenta de Paul v bratislavskom Ružinove skončila fáza prvého stupňa blahorečenia Jána Havlíka.

So, 24/02/2018 - 14:05

So, 24/02/2018 - 13:55

So, 24/02/2018 - 13:55

So, 24/02/2018 - 10:11

So, 24/02/2018 - 10:11
Ján Havlík bol bohoslovec Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul, umučený komunistickým režimom. Rodák z Vlčkovian, dnes súčasti obce Dubovce pri Skalici, zomrel v roku 1965 vo veku 37 rokov na následky dlhoročného nespravodlivého väznenia za náboženskú činnosť.

Seminár v Nitre vydal knihu výrokov emeritného pápeža Benedikta XVI.

Pi, 23/02/2018 - 15:47
Kňazský seminár svätého Gorazda v Nitre vydal knihu s názvom Reč a slovo kríža. Ide o výber krátkych, no zároveň myšlienkovo bohato nabitých výrokov emeritného pápeža Benedikta XVI., ktoré predniesol v homíliách počas svojho pontifikátu. Publikácia je svojimi podnecujúcimi témami zameraná na Pôstne a Veľkonočné obdobie.

Seminár v Nitre vydal knihu výrokov emeritného pápeža Benedikta XVI.

Pi, 23/02/2018 - 15:47

Najbližší pondelok sa s pápežom Františkom stretne Rada kardinálov C9

Pi, 23/02/2018 - 15:31
Najbližší pondelok 26. februára sa vo Vatikáne uskutoční už 23. stretnutie pápeža Františka s Radou kardinálov C9. Ide o tohtoročné prvé stretnutie poradnej rady, ktorú Svätý Otec ustanovil pred štyrmi rokmi s cieľom pomáhať pápežovi „vo vedení univerzálnej Cirkvi a študovať projekt revízie konštitúcie o kúrii.

Najbližší pondelok sa s pápežom Františkom stretne Rada kardinálov C9

Pi, 23/02/2018 - 15:31

Farnosť v Ladiciach pozýva na svätú omšu v predrománskom kostolíku

Pi, 23/02/2018 - 15:02
Rímskokatolícka farnosť v Ladiciach pozýva veriacich na svätú omšu so spevmi gregoriánskeho chorálu. Bohoslužba sa uskutoční na Tretiu pôstnu nedeľu 4. marca 2018 o 9:30 h v predrománskom kostolíku svätého Juraja v Kostoľanoch pod Tríbečom. Hlavným celebrantom bude vicerektor seminára Miroslav Šidlo.

Farnosť v Ladiciach pozýva na svätú omšu v predrománskom kostolíku

Pi, 23/02/2018 - 15:02

Europoslanec Škripek priblíži situáciu na Blízkom východe v Prešove

Pi, 23/02/2018 - 14:43
Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity pozýva na diskusiu s europoslancom Branislavom Škripekom, ktorá sa uskutoční 7. marca 2018 o 10:00 h v miestnosti A1 na fakulte. Diskusia s názvom "Súčasná situácia na Blízkom východe so zameraním na Sýriu, Turecko a Izrael" je určená pre všetkých.

Europoslanec Škripek priblíži situáciu na Blízkom východe v Prešove

Pi, 23/02/2018 - 14:43

Začiatok pôstneho obdobia strávili bohoslovci z Nitry vo Svätej zemi

Pi, 23/02/2018 - 14:28
Bohoslovci, predstavení a zamestnanci Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre navštívili v uplynulých dňoch Svätú zem. Spolu s Mons. Tomášom Galisom, žilinským biskupom, začali pôstne obdobie púťou na sväté miesta, ktoré sú spojené s narodením, životom, umučením i zmŕtvychvstaním nášho Pána.

Začiatok pôstneho obdobia strávili bohoslovci z Nitry vo Svätej zemi

Pi, 23/02/2018 - 14:28