Veľká noc 2021 - informácie

Veľkonočné sviatky sme už druhý rok nútení prežiť inak, ako sme prežívali po iné roky.

Pre dobro všetkých rešpektujme platné epidemiologické nariadenia k Veľkej noci 2021.

Stále platí dišpenz od účasti na sv. omši, avšak odporúčame zapojiť sa do sledovania obradov v kruhu svojej rodiny. Boli sme pozvaní k sledovaniu obradov z našej košickej katedrály na www.telke.sk. Vysielanie bude v týchto časoch:

• Zelený štvrtok: 10:00 a 18:00;
  • Veľký piatok: 15:00;
  • Biela sobota: 19:00;
  • Veľkonočná nedeľa: 10:30.

Je to príležitosť uvedomiť si, že patríme do košickej arcidiecézy a tiež je to príležitosť budovať jednotu so svojim biskupom.

Obrady Veľkonočného trojdnia v našej farnosti budú neverejné vo farskom kostole (kňaz s najnutnejšou asistenciou). Aby ste sa mohli duchovne spojiť, ponúkame časy, kedy sa budú konať obrady vo farskom kostole v Čani: Zelený štvrtok: 18:00;  Veľký piatok: 15:00;  Biela sobota: 19:00.

Dávam do pozornosti Liturgiu domácej cirkvi, ktorú pripravil kňaz Spišskej diecézy František Trstenský. Sú to modlitby v rodine. Odporúčame modliť sa ich v iný čas, ako sú vysielané veľkonočné obrady.

Pokrmy si môžete požehnať sami vo svojich rodinách.

Niektoré informácie prichádzajú aj k nám na farské úrady postupne.

Akúkoľvek zmenu, alebo aj nové uvoľnenia ohľadom kostolov, vám oznámime dodatočne.

Ďakujem všetkým za pochopenie.

Vyprosujem požehnaný čas. Využime ho na modlitbu, stíšenie a na uvažovanie o tajomstvách našej viery i o svojom živote.

Marcel Puškáš, farár

PrílohaVeľkosť