Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 5 min 53 s

Pozvánka na tlačovú konferenciu s biskupom Mwakhwawom z afrického Malawi

pred 1 hod 39 min
V pondelok 29. júla 2024 o 10:00 sa v budove Pápežských misijných diel (PMD) na Slovensku (Lazaretská 32, Bratislava) uskutoční tlačová konferencia.

K storočnici kňaza Františka Gurecku odhalili v Lesnici novú pamätnú tabuľu

pred 1 hod 39 min
V nedeľu 21. júla 2024 si veriaci spomenuli na Františka Gurecku, ktorý vo farnosti Lesnica pôsobil celých 43 rokov ako farár a necelé tri roky na zaslúženom odpočinku. Slávnostnej svätej omši predsedal Andrej Imrich.

Na Skalke počas púte oslávili 800. výročie založenia Benediktínskeho opátstva

pred 1 hod 39 min
Tohtoročná hlavná púť na Skalke pri Trenčíne k sv. Andrejovi – Svoradovi a Beňadikovi, patrónom Nitrianskej diecézy, sa niesla aj v duchu osláv 800. výročia založenia Benediktínskeho opátstva na Skalke.

Kardinál Pietro Parolin pri svätej omši na Ukrajine prosil o zázrak mieru

pred 1 hod 39 min
Vatikánsky štátny sekretár Pietro Parolin slávil svätú omšu v mariánskej svätyni v ukrajinskom Berdyčive na Ukrajine. V homílii povzbudil prítomných veriacich, aby „nestrácali vieru, aj keď sa zdá, že zlo má navrch“.

Organistka Bernadetta Šuňavská vystúpi v Bazilike minor sv. Egídia v Bardejove

pred 1 hod 39 min
XXXII. ročník Organových dní Jozefa Grešáka v Bardejove sa uskutoční v utorok 23. júla 2024 v Bazilike minor sv. Egídia v Bardejove. Recitál predvedie popredná organistka Bernadetta Šuňavská, rodáčka z Detvy.

Farnosť Kluknava pozýva aj v Roku modlitby na tradičnú púť k svätej Anne

pred 1 hod 39 min
Farnosť Kluknava pozýva aj v Roku modlitby na tradičnú púť k svätej Anne. Slávnostnú svätú omšu na sviatok svätých Joachima a Anny, rodičov Panny Márie, bude celebrovať v nedeľu 28. júla Mons. František Trstenský.

Kardinál Pietro Parolin: Arcibiskup Svjatoslav Ševčuk ma prijal s radosťou

pred 1 hod 39 min
Na záver kardinál o stretnutí s arcibiskupom Svjatoslavom Ševčukom dodal: „Jeho Blaženosť mi povedal, že ma s radosťou prijal. Som naozaj šťastný, že tu môžem byť a podeliť sa s vami o túto veľmi dôležitú chvíľu.“

Kardinál Luis Tagle vyzval amerických katolíkov, aby sa delili o Božie dary

pred 1 hod 39 min
V Indianapolise sa skončil Národný eucharistický kongres. Vrcholom bola svätá omša s homíliou kardinála Luisa Antonia Tagleho, ktorý vyzval na obnovenie angažovanosti v eucharistickom a misijnom obrátení.

Spestrite si čas oddychu s letným vydaním časopisu „Don Bosco dnes“

pred 1 hod 39 min
Tento rok slávime 100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko. Príchodu saleziánov predchádzala ešte jedna veľká udalosť. V najnovšom čísle časopisu Don Bosco dnes sa dozviete, aká.

Päťtisíc skautov z celého sveta sa stretlo v meste Covaleda v Španielsku

pred 1 hod 39 min
„Stretnutie s Ježišom a modlitba sú pre nás veľmi dôležité, aby sme nabrali silu pokračovať v našej práci,“ zdôrazňuje Pablo Mena, jeden z koordinátorov stretnutia, ktoré zorganizovalo Katolícke skautské hnutie.

Tábor Dobrodružstvo v kaštieli učil deti, ako pristupovať k technológiám

pred 1 hod 39 min
V dvoch júlových turnusoch sa deti vo veku 5 až 10 rokov zúčastnili týždňa v kaštieli v Ivanke pri Dunaji, ktorý bol tematicky zameraný na súboj troch svetov - reálneho, fantastického a virtuálneho.

Komunita Chemin Neuf zorganizovala v Nitre stretnutie pre manželské páry

pred 1 hod 39 min
Katolícka komunita Chemin Neuf zorganizovala v Nitre stretnutie pre manželské páry s názvom Kána pre manželov. Týždňové stretnutie pomohlo párom znovu objaviť zmysel manželského života a oddýchnuť si.

Arcibiskup Marek Jędraszewski bude naďalej krakovským metropolitom

pred 1 hod 39 min
„Svätý Otec prijal moju rezignáciu a zároveň ma požiadal, aby som pokračoval vo vykonávaní svojho súčasného úradu diecézneho biskupa, kým nevymenuje môjho nástupcu,“ napísal arcibiskup.

Začína sa týždeň sv. Krištofa, zmyslom je prinášať Krista na slovenské cesty

pred 1 hod 39 min
Zmyslom týždňa venovaného sv. Krištofovi – patrónovi šoférov, cestujúcich a pútnikov – je prinášať Krista na slovenské cesty, a to tak, že sa vo farnostiach a spoločenstvách obnoví iniciatíva požehnania vozidiel.

Patriarcha Jeruzalema s ACN: Ste prítomní tam, kde je to ťažké (+ VIDEO)

pred 1 hod 39 min
Situácia vo Svätej zemi je naďalej dramatická a jej zlepšenie je zatiaľ v nedohľadne. V tejto súvislosti latinský patriarcha Jeruzalema vyzval kresťanov, aby si na čas oddýchli od politických diskusií a spoločne sa modlili.

Slávime sviatok sv. Márie Magdalény, ženy, ktorá oznámila zmŕtvychvstanie

pred 1 hod 39 min
Od roku 2016 má tento deň štatút sviatku, predtým to bola spomienka. Zmena nastala na žiadosť pápeža Františka, ktorý chcel týmto spôsobom vyzdvihnúť nielen úlohu tejto svätej ženy.

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (30)

pred 1 hod 39 min
Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (30)

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (30)

pred 1 hod 39 min
Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (30)

V Nitre sa zapojili do kajúcnej procesie, biskup Judák povzbudil k hľadaniu Boha

pred 1 hod 39 min
V predvečer slávnosti prisľúbili pôst a v samotný deň slávnosti púť na Zobor s bohoslužbou na jeho počesť, ako patróna mesta Nitra. Za takmer tristo rokov sa na tento prísľub pozabudlo a púte na Zobor ustali.

Osemsté výročie založenia Benediktínskeho opátstva pripomenuli na Skalke

pred 1 hod 39 min
Pútnický dom v Skalke nad Váhom sa zmenil na konferenčné centrum, kde sa konala medzinárodná konferencia pri príležitosti 800. výročia založenia Benediktínskeho opátstva sv. Beňadika na Skalke.