Tlačová kancelária KBS

Aktualizácie: pred 19 min 14 s

Úvodná katechéza pápeža Františka z cyklu o Liste Galaťanom

St, 23/06/2021 - 17:09
V plnom znení prinášame úvodnú katechézu Svätého Otca Františka z nového cyklu o Liste svätého apoštola Pavla Galaťanom, ktorú predniesol pri generálnej audiencii v stredu 23. júna 2021 na Námestí sv. Damaza vo Vatikáne.

Pozvánka na júlovú Fatimskú sobotu na bratislavskej Kalvárii

St, 23/06/2021 - 15:09
Bratia dominikáni farnosť Bratislava Kalvária, Ružencové bratstvo Kalvária a Kresťanské združenie Sprevádzajúci pozývajú na júlovú Fatimskú sobotu v Lurdskej jaskynke Sobota 3. júla 2021 o 15:00.

Svätý Otec začal nový cyklus katechéz o Liste Galaťanom

St, 23/06/2021 - 13:39
Pri generálnej audiencii v stredu 23. júna začal Svätý Otec nový cyklus katechéz, venovaný Listu sv. Pavla Galaťanom. Vnútorné nádvorie sv. Damaza zaplnili pútnici z rozličných krajín, medzi ktorými bolo aj niekoľko menších skupín zo Slovenska.

Vyšiel prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku (25)

St, 23/06/2021 - 12:38
Prinášame prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku.

Hudba inšpirovaná meditáciami kardinála Newmana zaznela v Londýne

St, 23/06/2021 - 11:20
Hudobní umelci zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie pripravili koncert inšpirovaný životom a dielom svätého Johna Henryho Newmana. Tohto katolíckeho teológa a filozofa svätorečil pápež František v roku 2019.

Sestra Bohumila Hajtolová CJ bude zastupovať slovenských rehoľníkov v RENATE

St, 23/06/2021 - 10:28
Problematika obchodovania s ľuďmi nie je na Slovensku príliš rozšírená, ale predsa je aktuálna. Aj preto Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) menovala sr. Bohumilu Hajtolovú, CJ, ako svoju zástupkyňu v organizácii RENATE, v ktorej sú zastúpené rehoľné spoločenstvá z 31 európskych krajín zaoberajúce sa činnosťou v oblasti obchodovania s ľuďmi.

Vo Florencii bola objavená časť relikvií svätého Jána Krstiteľa

St, 23/06/2021 - 10:26
Na sviatok Narodenia svätého Jána Krstiteľa, 24. júna, bude vo florentskej katedrále po prvý raz vystavená novonájdená časť relikvií svätca na úctu veriacim. Vzácna relikvia - krčný stavec - bola objavená spolu s ďalšími 11 fragmentmi kostí svätých v relikviári svätého Simeona Stylitu, ktorý je uložený v múzeu florentskej katedrály.

Silvo Krčméry sa dostáva do škôl

St, 23/06/2021 - 10:23
Kampaň o.z. Nenápadných hrdinov, ktorá sa prostredníctvom verejnej zbierky snažila získať financie na publikovanie a distribúciu informačných publikácií o málo známom hrdinovi slovenského disentu Silvovi Krčmérym, je úspešne ukončená. Publikácie sú vytlačené, naskladnené a postupne distribuované do stredných škôl.

Myšlienky z posolstva Svätého Otca ku Dňu starých rodičov a seniorov

St, 23/06/2021 - 09:14
„Ja som s tebou po všetky dni“ – to je názvov posolstva, ktoré pápež František napísal pri príležitosti prvého Svetového dňa starých rodičov a seniorov, ktorý bude Cirkev sláviť 25. júla. Prinášame vybrané myšlienky z dnes zverejneného textu.

Svetový deň starých rodičov a seniorov spojí rodiny a farnosti

St, 23/06/2021 - 09:09
V Tlačovom stredisku Svätej stolice v utorok 22. júna predstavili posolstvo pápeža Františka k prvému Svetovému dňu starých rodičov a seniorov, ktorý sa tento rok bude sláviť po prvý raz. Pápež František bude 25. júla o 10.00 sláviť osobitnú svätú omšu so seniormi vo Vatikánskej bazilike.

St, 23/06/2021 - 09:00
Slovenskí biskupi poskytli stanovisko, v ktorom vnímajú očkovanie ako prospešné na zastavenie pandémie koronavírusu.

Rádio LUMEN získa relikviu bl. Metoda Dominika Trčku

St, 23/06/2021 - 08:47
Osem relikvií svätcov a blahoslavených sa už teraz nachádza v rozhlasovej Kaplnke svätého Michala archanjela Rádia LUMEN v Banskej Bystrici. Najnovšia relikvia pribudne už v piatok 25. júna.

Pápežská komisia pre ochranu maloletých má nového sekretára

Ut, 22/06/2021 - 14:21
Svätý Otec vymenoval dočasného sekretára (pro tempore) Pápežskej komisie pre ochranu maloletých. Je ním páter Andrew Small, člen Kongregácie misijných oblátov Nepoškvrnenej Panny Márie, ktorý bol v minulosti národným riaditeľom Pápežských misijných diel v USA.

Sobotný požiar v obci Nová Belá zasiahol rodiny poľských Slovákov

Ut, 22/06/2021 - 14:19
V sobotu večer vypukol v dedinke Nova Belá (Nowa Biala) v poľsko-spišskom regióne požiar. 21 rodín poľských Slovákov prišlo náhle o strechu nad hlavou. Mnohí stihli vybehnúť iba v tom, čo mali oblečené na sebe, niektorým sa podarilo zachrániť aspoň časť majetku.

Začal prímestský tábor vo Vatikánskych záhradách

Ut, 22/06/2021 - 11:56
Od pondelka do konca júla sa nápadne zmení osadenstvo Vatikánu. Pod oknami Domu sv. Marty, kde má rezidenciu pápež František, pribudne pohyb, hluk a radosť. V Taliansku trvajú letné prázdniny už dva týždne a počnúc pondelkom začal prímestský tábor pre deti vatikánskych zamestnancov. Na prvom turnuse sa zúčastní dvesto detí.

Skauti ďakovali na Malom Dunaji

Ut, 22/06/2021 - 11:02
Členovia Federácie skautov Európy na Slovensku aj tento rok strávili väčšinu školského roka v online priestore. Po uvoľnení opatrení Skautský zbor Silvestra Krčméryho v Bratislave ukončil skautský rok v prírode, na brehu aj vo vodách Malého Dunaja.

V Kežmarku zakladajú spoločenstvo mladých „Teofil“

Ut, 22/06/2021 - 10:53
Mladí ľudia z kežmarskej farnosti chcú naďalej pokračovať v hlbšom duchovnom živote. Založili spoločenstvo Teofil.

Kardinál Sako: Od slov k činom je stále ďaleko

Ut, 22/06/2021 - 10:41
Situácia kresťanov žijúcich v Iraku sa nijako nezmenila, stále sa nemôžu vrátiť do svojich domovov, odkiaľ boli vyhnaní džihádistami, a nezískali plné občianske práva. Babylonský chaldejský patriarcha upozorňuje, že iracké úrady nerešpektovali sľuby dané Františkovi. S trpkosťou poznamenáva, že nebola začatá obnova kostolov a chýbajú kroky k pozdvihnutiu náboženského turizmu z trosiek.